Co je to Wellness

Trenérka a Wellness

Zdravý životní styl - umění odpočívat.

Jde o moderní pojem – trend, který se začal rozvíjet jako odpověď na stále se zhoršující statistiky civilizačních nemocí dnešní populace. Jedná se o nové odvětví, které se zabývá péčí o člověka a o jeho fyzické a dušení zdraví a celkovou psychickou pohodu a hlavně udržení dobré kondice do vysokého věku. Pokud skloubíte správně výživu, váhu a aktivní pravidelný pohyb, je tělo schopné se daleko lépe bránit negativnímu vlivu stresu, který je všude kolem nás.
Wellness se stává moderním trendem, který se postupně stává nedílnou součástí života všech moderních lidí, kterým záleží na tom, aby se cítili dobře nejenom v mladším věku, ale hlavně až jim bude padesát, šedesát, sedmdesát či více let, aby co nejvíce zabránili procesu stárnut. Lidé si většinou již uvědomují, že se o sebe musí celý život starat tak, aby později mohli užívat svého života naplno a nebýt závislí na péči lékařů. V dnešní době je jeden z hlavních důvodů, proč si tělo dělá zásoby tuku, nevyvážená a nepravidelná strava a hlavně absence pohybu.

Wellness je teda mimo jiné i určitá prevence před nemocemi

Welness je moderní zdravý životní styl, který souvisí se sportem, stravou a relaxací. Vše je stejně důležité a má veliký vliv na naši vysněnou postavu a hlavně na naši psychiku. Vše do sebe zapadá.
Cílem wellness je najít cestu k plnohodnotnému životu až do pozdního věku. Potlačit procesy stárnutí, kterému se nevyhneme, ale můžeme si i toto životní období zkvalitnit a zpříjemnit. Proces stárnutí se projevuje kromě řídnutí vlasů a šedivěním, ale hlavně zpohodlněním, snížením aktivit, obezitou, kardiovaskulárními problémy, bolestmi kloubů a páteře, bolestmi hlavy. Většinu projevů stárnutí můžeme ovlivnit sami správnými životními návyky, pravidelným přiměřeným pohybem, svými zájmy a koníčky i patřičnou starostí o své tělo a duši a hlavně pozitivním myšlením.

Je třeba začít pracovat na sobě již dnes

Copyright © 2023 Správná žena Praha.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.  

[CNW:Counter]