Cvičení s osobním trenérem doma

Pokud jste se rozhodli cvičit s osobním trenérem doma, je to pro vás (hlavně pro začátečníky) velká výhoda a cena je také přijatelná. Cvičení pomáhá odstranit bolesti zad, kloubů a dodává člověku sebedůvěru. To platí zvláště u cvičení s vlastním tělem. Před hlavním cvičením (posilováním) je dobré se na něj správně naladit tzv. rozhýbat se a protáhnout. Trenér pak dohlíží na správnost provedení cviků, hlídá správné držení těla a upozorňuje na případné chyby (vysunování brady, ramena …). Velmi důležité je dýchání při cvičení.

Cvičení s osobním trenérem domaV plicích dochází k okysličování krve a zároveň k vydechování kysličníku uhličitého. Je lepší pomalé a hluboké dýchání, než rychlé a povrchní, protože pomalými hlubokými nádechy se vyměňuje vzduch i v mrtvém prostoru plic. Více vzduchu nasajeme ústy než nosem – při tréninku dýcháme nejlépe oběma způsoby. Při vdechu mírně vypínáme hrudník, při výdechu jej naopak povolujeme. Dýchání s hlubokým výdechem musí být pravidelné. Hluboké dýchání zlepšuje výživu tkání, nervů a orgánů. Uvolní se tím páteř, zlepší se pružnost mezižeberních svalů a bránice a vhodně se upraví rytmus dýchání.

Důležité je procvičit celé tělo a posléze svaly uvolnit strečinkem. Cvičením se zlepší ohebnost a síla. Ale nejdůležitější při tréninku je pravidelnost a pokud chce člověk redukovat váhu, je nutné změnit i zajeté stravovací návyky. Po domluvě s trenérem můžete společně najít nejvhodnější způsob stravování.
Cvičení můžeme oživit s míčem, tím také cviky s vlastním tělem ztížíme. Míč je výborná pomůcka i při sezení u stolu místo židle, zapojují se svalové skupiny, které často ani nevnímáme. Také můžeme cvičení doplnit činkami nebo gumičkami.

Aby nás druhý den nebolely svaly, je důležité po tréninku zařadit zklidňující cvičení nebo strečink.

Při cvičení se v těle tvoří kyselina mléčná, což je odpadní produkt látkové výměny, který vzniká v organizmu při nedostatku kyslíku. Kvalitní protažení pomáhá odplavit tyto látky a tím umožní svalu lepší a hlavně rychlejší regeneraci.
Napětí a stres vyvolávají ve svalech chemické reakce, které vedou k bolestem.

Podívejte se, prosím, i na můj Ceník.

Copyright © 2024 Správná žena Praha.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.  

[CNW:Counter]