Kategorie: Osobní trenér fitness

Cvičení a strečink

Trenérka a strečink

Cvičení s osobní trenérkou venku na čerstvém vzduchu strečink.

Strečink (protahování) zařazujeme vždy po hlavním cvičení a posilování, nebo sportu, protože je to účinné pro zlepšení pohyblivosti vazivových tkání a snižuje nebezpečí úrazů, zmenšuje bolest svalů po tréninku a urychluje odstranění kyseliny mléčné ze svalů. Pomáhá cvičícímu, aby se psychicky i fyzicky zrelaxoval a také prohlubuje pohybové vnímání. Při tréninkovém plánu můžeme strečink také zařadit na začátku cvičení při rozcvičce na zahřátí. Nejlepší je strečink i cvičení provádět venku na čerstvém vzduchu.

Několik technik strečinku

Aktivní strečink – cvičíme sami, znamená to, že zapojíme svaly bez dopomoci druhé osoby (osobního trenéra).

Pasivní strečink – zde naopak vnější síly využíváme (to znamená, že nám někdo pomáhá, například osobní trenér fitness).

Statický strečink – provádíme vždy až na konci tréninku, protahujeme svaly do krajní polohy a následně vydržíme v této pozici, nevýhodou je, že nerozvíjí koordinaci a že má nepříznivý účinek na svalovou výkonnost.

Dynamický strečink – provádíme vždy až po zahřátí organizmu a ze začátku nikdy ne v plném rozsahu kloubů, abychom se nezranili, zahrnuje různé rytmické a nekoordinované pohyby, také skoky a odrazy.

Pozitivní účinky strečinku

 • zvýšení prokrvení v aktivních svalech
 • zvýšení srdeční frekvence (příprava na zátěž)
 • uvolňování kyslíku
 • pokles svalového napětí
 • zlepšení psychiky cvičícího
 • zlepšení pohyblivosti
 • zvyšuje srdeční a dechovou činnost

Jarní hubnutí

Trenérka a hubnutí

Hubnutí s osobní trenérkou je výhodné a je vám oporou ve vašem odhodlání.

Jaro je po zimě nejlepším zpytováním svědomí. Určitě nám po zimě zbyl nějaký ten přebytečný kilogram, který se nám nelíbí. Proto je nejlepší začít se sebou něco pozitivního dělat. Začněte pravidelně jíst pestrou stravu a pít, dopřejeme si více ovoce a zeleniny, bylinkové čaje a také citronovou šťávu a zázvor. Určitě nevynechávejte zelené bylinky, které si můžeme také sami vypěstovat. Petržel a jarní cibulka je vhodná na trávení a proto ji do našeho jídelníčku zařadíme.

Hubnutí s osobní trenérkou

Co je ale nejdůležitější je pravidelný pohyb a to nejlépe venku na vzduchu. S osobním trenérem to zvládnete lépe, vždy za vámi přijede a proto je pravidelnost zaručena. Venku se dobře dýchá a rozproudí se náš oběhový systém, při cvicích, které posílí a zpevní naše celé tělo a pozitivně se naladíme. Po cvičení si také protáhneme zatěžované svaly.

Trvalé zhubnutí je zaručeno pravidelností – pravidelná strava, pravidelný pohyb, pravidelný spánek (odpočinek) a pitný režim.

Hubnutí by nemělo být stresující, ale příjemné. Naplánujte si reálné změny ve svém životě teď na jaře, kdy svítí sluníčko a vše se začíná zelenat.

Cvičení s osobním trenérem venku

Trenérka a cvičení venku

Cvičení s osobní trenérkou venku na čerstvém vzduchu.

Pravidelné cvičení venku s osobní trenérkou je velká výhoda. Venku je čerstvý vzduch a zeleň, můžeme použít ke cvičení a posilování lavičky, stromy nebo obrubník. Měkká tráva nám pomůže od nárazů při aerobní rozcvičce a protažení na zelené trávě je také příjemné. Všechny cviky, které cvičíme doma můžeme bez problémů využít i venku. Stačí jen vyrazit. Cvičení venku je pro nás určitá motivace a hlavně čerstvý vzduch nám vrátí energii, kterou ztrácíme prací v místnostech a u počítačů, v hromadné dopravě nebo v autech.
Také při cvičení venku dodržujeme správné držení těla a pravidelně dýcháme, nejlépe nádech nosem a výdech ústy. To vše s osobní trenérkou jde lépe, protože vás kontroluje.
V přírodě můžeme také pravidelně provozovat běh, rychlou chůzi, jízdu na kole nebo na kolečkových bruslích. Časté procházky v přírodě nám dělají dobře také na naši psychiku, kterou potřebujeme posilovat, abychom byli zdraví a fit.

Tréninkový plán pro ženy

Prioritou žen je úprava hmotnosti a tvarování postavy, přičemž se většinou zaměřují pouze na oblasti břicha, hýždí a stehen. Při tréninku opomíjejí ostatní partie jako jsou paže, záda, ramena. To má za následek celkové disharmonie v rozvoji jednotlivých svalových partií, což může mít za následek špatné držení těla a bolesti zad nebo kloubů, také postava vypadá ochableji. Proto je důležité komplexní posilování celého těla a všech ochablých svalů. S tím může začátečníkům, ale i pokročilým cvičencům pomoci trenérka fitness, která sestaví tréninkový plán přímo vám ušitý na míru a hlídá správné provedení cviků.

Jako osobní trenérka fitness vám pomůžu sestavit tréninkový plán přímo na tělo.

Ženy si většinou hlídají váhu a to tak, že se váží někdy ráno i večer a občas drží diety, které většinou vedou k jo-jo efektu. Většina diet bohužel způsobují kromě částečné redukce tukových zásob i velké ztráty svalové hmoty a po skončení diety se skoro všechna kila vrátí a jsou tvořena vodou a tukem, nikoliv svalovou hmotou. Proto by se ženy měly zaměřit na sledování podkožního tuku a ne váhy! Důležité je změnit stravovací návyky a pravidelný pohyb, který by se měl stát v našem životě samozřejmostí a tím se také upraví poměr svalové hmoty a tělesného tuku.

Objektivním měřítkem štíhlosti či obezity není hmotnost, ale procento tělesného tuku v těle.

Při sportu a zátěži tělo spaluje tuky v našem těle, což potřebujeme, ale zároveň spotřebovává důležité látky a ty musíme tělu zpět dodat pitím a jídlem do půl hodiny po tréninku. Cvičením přicházíme o tekutiny a bílkoviny a musíme také vyrovnat hladinu cukru, který zásobuje mozek a centrální nervový systém. Pokud cvičíme večer a nedoplníme zásoby, budeme mít neklidný spánek – unavené, vyčerpané a hladové tělo se nám odvděčí tím, že se začne obalovat dalším tukem! Proto večeři po cvičení nevynecháme, ale je dobré si vzít menší porci s omezením tuku. Trénink žen by měl být postaven na kombinaci posilování, strečinku a aerobních cvičení (rychlá chůze, rotoped nebo kolo). Silový trénink pomůže k dosažení pevné postavy, strečink zlepší pružnost svalů a aerobní aktivity pomohou ke snížení tělesného tuku a ke zlepšení srdečního oběhu. S tím vším vám může pomoci osobní trenér u vás doma za přijatelné ceny.

Co bude obsahovat váš tréninkový plán

 • 10 minut zahřátí a připravení se na posilování
 • 40 minut vlastní posilování různých partií (procvičíme celé tělo, zařadíme také cvičení na pánevní dno, krční páteř, záda), podle potřeby s pomůckami (míč, činky, gumičky, overball), podle tréninkového plánu na míru
 • 10 minut závěrečný strečink
 • úprava stravovacích návyků, pitný režim

Podívejte se, prosím, i na můj Ceník.

Cvičení s osobním trenérem doma

Pokud jste se rozhodli cvičit s osobním trenérem doma, je to pro vás (hlavně pro začátečníky) velká výhoda a cena je také přijatelná. Cvičení pomáhá odstranit bolesti zad, kloubů a dodává člověku sebedůvěru. To platí zvláště u cvičení s vlastním tělem. Před hlavním cvičením (posilováním) je dobré se na něj správně naladit tzv. rozhýbat se a protáhnout. Trenér pak dohlíží na správnost provedení cviků, hlídá správné držení těla a upozorňuje na případné chyby (vysunování brady, ramena …). Velmi důležité je dýchání při cvičení.

Cvičení s osobním trenérem domaV plicích dochází k okysličování krve a zároveň k vydechování kysličníku uhličitého. Je lepší pomalé a hluboké dýchání, než rychlé a povrchní, protože pomalými hlubokými nádechy se vyměňuje vzduch i v mrtvém prostoru plic. Více vzduchu nasajeme ústy než nosem – při tréninku dýcháme nejlépe oběma způsoby. Při vdechu mírně vypínáme hrudník, při výdechu jej naopak povolujeme. Dýchání s hlubokým výdechem musí být pravidelné. Hluboké dýchání zlepšuje výživu tkání, nervů a orgánů. Uvolní se tím páteř, zlepší se pružnost mezižeberních svalů a bránice a vhodně se upraví rytmus dýchání.

Důležité je procvičit celé tělo a posléze svaly uvolnit strečinkem. Cvičením se zlepší ohebnost a síla. Ale nejdůležitější při tréninku je pravidelnost a pokud chce člověk redukovat váhu, je nutné změnit i zajeté stravovací návyky. Po domluvě s trenérem můžete společně najít nejvhodnější způsob stravování.
Cvičení můžeme oživit s míčem, tím také cviky s vlastním tělem ztížíme. Míč je výborná pomůcka i při sezení u stolu místo židle, zapojují se svalové skupiny, které často ani nevnímáme. Také můžeme cvičení doplnit činkami nebo gumičkami.

Aby nás druhý den nebolely svaly, je důležité po tréninku zařadit zklidňující cvičení nebo strečink.

Při cvičení se v těle tvoří kyselina mléčná, což je odpadní produkt látkové výměny, který vzniká v organizmu při nedostatku kyslíku. Kvalitní protažení pomáhá odplavit tyto látky a tím umožní svalu lepší a hlavně rychlejší regeneraci.
Napětí a stres vyvolávají ve svalech chemické reakce, které vedou k bolestem.

Podívejte se, prosím, i na můj Ceník.

Pravidla tréninku

Osobní trenérka doma

Trenérka vás povzbudí u vás doma

 • Domluvená tréninková lekce je závazná pro obě strany.
 • Domluvenou tréninkovou lekcí je stanovení dne, hodiny a místa konání tréninkové lekce.
 • Klient provádí veškeré sportovní aktivity na své vlastní riziko.
 • Klient je povinen domluvenou tréninkovou lekci uhradit v plné výši dle zvolené formy úhrady. Každá domluvená tréninková lekce musí být předem uhrazena a to i v případě platby za každou tréninkovou lekci zvlášť.
 • Pokud klient zruší domluvenou tréninkovou lekci z jakéhokoliv důvodu (nejdéle však 6 hodin před smluvenou lekcí) a včas informuje trenéra, má nárok tuto hodinu bezplatně převést na jiný dohodnutý termín. Jinak lekce propadá a účtuje se jako odcvičená.
 • Pokud se trenér nemůže z jakéhokoliv důvodu domluvené tréninkové lekce zúčastnit, je povinen tuto lekci klientovi nahradit v plném rozsahu v jiném domluveném termínu. Je nutné nepřítomnost oznámit klientovi bez zbytečného prodlení.
 • Jako trenér se zavazuji domluvenou tréninkovou lekci připravit a věnovat se jenom vám.
 • Platnost permanentky je 3 měsíce. Neodcvičené lekce propadají. Děkuji za pochopení.

Hubnutí pro ženy

Trenérka a hubnutí

Hubnutí a tréninkový plán s osobní trenérkou fitness.

Pro hubnutí je nejkritičtější večer, když přijdete z práce, bez nálady a chcete si konečně sednout, najíst se a odpočívat. Právě v této době se dopouštíme mnoha chyb, které se časem projeví na naší pleti a hlavně kily navíc!
Místo slaných oříšků a chipsů si radši večer dopřejte sušené ovoce nebo nakrájejte na kousky čerstvou zeleninu. Bude se vám určitě i lépe usínat a rozhodně si lépe odpočinete a následné hubnutí se dostaví. Vitamíny a vláknina totiž přispějí k lepšímu trávení a nezatíží vaše tělo tuky a nečistotami. Jezte nejpozději dvě hodiny před spaním – tělo má pak dostatek času strávit potravu a druhý den se budete cítit mnohem lépe, než když si dáte těžké jídlo přímo před spaním.
Důležitý je také pravidelný spánek a proto ponocování nelze přehánět. Spánek nesmíte ošidit. Nedostatek spánku vás naladí podrážděně a budete mít sklony jíst samé nezdravé věci pro doplnění energie. Ponocování se tak projeví na naší pleti, váčků pod očima nebo bolestmi hlavy a stoupající váhou – žádné hubnutí.
Určitě zařaďte do svého denního režimu pohyb, který vás bude bavit. Když si denně zařadíte do programu alespoň půlhodinovou procházku, nebo chůzi do schodů, hned to bude na vaší postavě znát. Můžete také zkusit Zumbu, Spinning nebo jiné sportovní aktivity v tělocvičně, nebo si pořiďte osobního trenéra k vám domů.
Myslete pozitivně! Se špatně naladěnou myslí hubnutí docílíte velmi těžko. Snadno ztratíte odhodlání, porušíte pravidelnou stravu, pitný režim a vrhnete se na sladkosti pro zlepšení nálady.

Zakažte si dvě slova – „nikdy“ a „nedokážu“.

Stravovací režim je při cvičení velmi důležitý. Pokud si neosvojíte stravovací pravidla, výsledky se vůbec nemusí dostavit. Snažte se o pravidelnou a pestrou stravu, která obsahuje také velké množství ovoce a zeleniny. Jídlo po dvou až třech hodinách a dostatečné pití, nejlépe čisté vody a zeleného čaje. Pozor na kávu a alkohol. Vyhněte se také pocitům hladu. Hlad je signálem nedostatečné výživy, která je nezbytná k budování svalstva. Vybírejte si chutná a dobře stravitelná jídla, stravitelnost je pro vaše hubnutí důležité. Není nutné úplně vylučovat z naší stravy tuk, určité množství tuku ve stravě je dokonce nezbytné z hlediska zachování některých základních tělesných funkcí, ale je vhodnější používat tuk rostlinný.
Na zvýšeném ukládání tuku v těle se podílí ženský pohlavní hormon estrogen. Může také za pomalejší hubnutí žen, který hlídá, aby žena měla vždy dostatek tukových zásob v případě těhotenství. Právě s tímto faktem si musí každá žena poradit a rozdat si to s tvrdošíjnými buňkami v posilovně, tělocvičně, na kole, v přírodě na procházce apod. Hlavně to nevzdávat a bojovat.
Zhubnout a udržet si váhový úbytek je skutečně možné, jen nesmíte očekávat, že zhubnete přes noc. Při snižování váhy si stanovte reálné cíle. Ideální váhový úbytek je v mezích 0,5 – 1 kg za týden.
Hubnout rozhodně neznamená hladovět. Naopak. Pokud začnete jíst pravidelně, předejdete pocitu hladu a snížíte tak riziko nárazového příjmu potravy. Důležité je také snídat!
Obezita a nadváha je chronické onemocnění, které již dávno není problémem jen kosmetickým, ale především problémem zdravotním. S vysokou tělesnou hmotností jsou spojená závažná zdravotní rizika jako je cukrovka, srdečně-cévní onemocnění, problémy s dýcháním, vysoký krevní tlak, onemocnění kloubů a nádorová onemocnění.
Obézní lidé mají kromě zdravotních problémů i problémy sociální a psychické (deprese, zakomplexovanost, snížená sebedůvěra…). Nadměrná tělesná hmotnost je druhou nejčastější příčinou předčasného úmrtí. Nejčastější příčinou nadváhy je narušená rovnováha mezi příjmem a výdejem energie.

Co je to Wellness

Trenérka a Wellness

Zdravý životní styl - umění odpočívat.

Jde o moderní pojem – trend, který se začal rozvíjet jako odpověď na stále se zhoršující statistiky civilizačních nemocí dnešní populace. Jedná se o nové odvětví, které se zabývá péčí o člověka a o jeho fyzické a dušení zdraví a celkovou psychickou pohodu a hlavně udržení dobré kondice do vysokého věku. Pokud skloubíte správně výživu, váhu a aktivní pravidelný pohyb, je tělo schopné se daleko lépe bránit negativnímu vlivu stresu, který je všude kolem nás.
Wellness se stává moderním trendem, který se postupně stává nedílnou součástí života všech moderních lidí, kterým záleží na tom, aby se cítili dobře nejenom v mladším věku, ale hlavně až jim bude padesát, šedesát, sedmdesát či více let, aby co nejvíce zabránili procesu stárnut. Lidé si většinou již uvědomují, že se o sebe musí celý život starat tak, aby později mohli užívat svého života naplno a nebýt závislí na péči lékařů. V dnešní době je jeden z hlavních důvodů, proč si tělo dělá zásoby tuku, nevyvážená a nepravidelná strava a hlavně absence pohybu.

Wellness je teda mimo jiné i určitá prevence před nemocemi

Welness je moderní zdravý životní styl, který souvisí se sportem, stravou a relaxací. Vše je stejně důležité a má veliký vliv na naši vysněnou postavu a hlavně na naši psychiku. Vše do sebe zapadá.
Cílem wellness je najít cestu k plnohodnotnému životu až do pozdního věku. Potlačit procesy stárnutí, kterému se nevyhneme, ale můžeme si i toto životní období zkvalitnit a zpříjemnit. Proces stárnutí se projevuje kromě řídnutí vlasů a šedivěním, ale hlavně zpohodlněním, snížením aktivit, obezitou, kardiovaskulárními problémy, bolestmi kloubů a páteře, bolestmi hlavy. Většinu projevů stárnutí můžeme ovlivnit sami správnými životními návyky, pravidelným přiměřeným pohybem, svými zájmy a koníčky i patřičnou starostí o své tělo a duši a hlavně pozitivním myšlením.

Je třeba začít pracovat na sobě již dnes

Co je to Fitness

Zdravé a dobré cvičení = Fitness = být fit a být zdravý
Fitness – je pojmem většinou cvičení ve fitness centrech na strojích a s činkami. V dnešní době se více zaměřujeme na práci s vlastním tělem, cvičení ve dvojici nebo použití různých balančních pomůcek.
Výhoda je, že můžeme začít cvičit v kterémkoliv věku. Důležité je posílit a protáhnout celé tělo.

Dobrý osobní trenér fitness

Jak poznáte dobrého osobního trenéra fitness?

Na nezávazné seznamovací schůzce, která trvá cca 60 minut, sdělíte osobnímu trenérovi vaše cíle, požadavky, fyzický stav, vaše časové možnosti. Pokud budete spokojeni s nabídkou osobního trenéra a „padneme si do oka“, objednáte si sestavení individuálního tréninkového plánu, případně úpravu jídelníčku, která s cvičením velmi úzce souvisí a objednáte si termín prvního tréninku. Osobní trenér odborně zdiagnostikuje váš aktuální zdravotní stav (aktuální kondice, tělesná omezení).

Osobní trenérka

Nezávazná schůzka s osobní trenérkou.

Dobrý osobní trenér vás motivuje přiměřeným způsobem k dosažení společně stanovených cílů, kontroluje techniku provádění cviků, držení těla, dýchání. S osobním trenérem cvičíte efektivněji a bezpečněji, než když cvičíte sami.
Při cvičení se vyplavují do krevního oběhu endorfiny, hormony štěstí, pohody a dobré nálady. Při využití služeb osobního trenéra je cvičení podle tréninkového plánu samozřejmostí a první výsledky jsou viditelné již po 6 týdnech, pokud pravidelně cvičíte a dodržujete zásady vyvážené stravy.

Pravidelné cvičení zlepšuje vaši fyzickou kondici i zdraví, také posiluje vaše sebevědomí.

Dobrý osobní trenér by měl být vaším vzorem, jeho optická vizáž je předpokladem odborných zkušeností a vzorem dovedností.

Podívejte se, prosím, i na můj Ceník.

Copyright © 2024 Správná žena Praha.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.  

[CNW:Counter]