Hubnutí pro ženy

Trenérka a hubnutí

Hubnutí a tréninkový plán s osobní trenérkou fitness.

Pro hubnutí je nejkritičtější večer, když přijdete z práce, bez nálady a chcete si konečně sednout, najíst se a odpočívat. Právě v této době se dopouštíme mnoha chyb, které se časem projeví na naší pleti a hlavně kily navíc!
Místo slaných oříšků a chipsů si radši večer dopřejte sušené ovoce nebo nakrájejte na kousky čerstvou zeleninu. Bude se vám určitě i lépe usínat a rozhodně si lépe odpočinete a následné hubnutí se dostaví. Vitamíny a vláknina totiž přispějí k lepšímu trávení a nezatíží vaše tělo tuky a nečistotami. Jezte nejpozději dvě hodiny před spaním – tělo má pak dostatek času strávit potravu a druhý den se budete cítit mnohem lépe, než když si dáte těžké jídlo přímo před spaním.
Důležitý je také pravidelný spánek a proto ponocování nelze přehánět. Spánek nesmíte ošidit. Nedostatek spánku vás naladí podrážděně a budete mít sklony jíst samé nezdravé věci pro doplnění energie. Ponocování se tak projeví na naší pleti, váčků pod očima nebo bolestmi hlavy a stoupající váhou – žádné hubnutí.
Určitě zařaďte do svého denního režimu pohyb, který vás bude bavit. Když si denně zařadíte do programu alespoň půlhodinovou procházku, nebo chůzi do schodů, hned to bude na vaší postavě znát. Můžete také zkusit Zumbu, Spinning nebo jiné sportovní aktivity v tělocvičně, nebo si pořiďte osobního trenéra k vám domů.
Myslete pozitivně! Se špatně naladěnou myslí hubnutí docílíte velmi těžko. Snadno ztratíte odhodlání, porušíte pravidelnou stravu, pitný režim a vrhnete se na sladkosti pro zlepšení nálady.

Zakažte si dvě slova – „nikdy“ a „nedokážu“.

Stravovací režim je při cvičení velmi důležitý. Pokud si neosvojíte stravovací pravidla, výsledky se vůbec nemusí dostavit. Snažte se o pravidelnou a pestrou stravu, která obsahuje také velké množství ovoce a zeleniny. Jídlo po dvou až třech hodinách a dostatečné pití, nejlépe čisté vody a zeleného čaje. Pozor na kávu a alkohol. Vyhněte se také pocitům hladu. Hlad je signálem nedostatečné výživy, která je nezbytná k budování svalstva. Vybírejte si chutná a dobře stravitelná jídla, stravitelnost je pro vaše hubnutí důležité. Není nutné úplně vylučovat z naší stravy tuk, určité množství tuku ve stravě je dokonce nezbytné z hlediska zachování některých základních tělesných funkcí, ale je vhodnější používat tuk rostlinný.
Na zvýšeném ukládání tuku v těle se podílí ženský pohlavní hormon estrogen. Může také za pomalejší hubnutí žen, který hlídá, aby žena měla vždy dostatek tukových zásob v případě těhotenství. Právě s tímto faktem si musí každá žena poradit a rozdat si to s tvrdošíjnými buňkami v posilovně, tělocvičně, na kole, v přírodě na procházce apod. Hlavně to nevzdávat a bojovat.
Zhubnout a udržet si váhový úbytek je skutečně možné, jen nesmíte očekávat, že zhubnete přes noc. Při snižování váhy si stanovte reálné cíle. Ideální váhový úbytek je v mezích 0,5 – 1 kg za týden.
Hubnout rozhodně neznamená hladovět. Naopak. Pokud začnete jíst pravidelně, předejdete pocitu hladu a snížíte tak riziko nárazového příjmu potravy. Důležité je také snídat!
Obezita a nadváha je chronické onemocnění, které již dávno není problémem jen kosmetickým, ale především problémem zdravotním. S vysokou tělesnou hmotností jsou spojená závažná zdravotní rizika jako je cukrovka, srdečně-cévní onemocnění, problémy s dýcháním, vysoký krevní tlak, onemocnění kloubů a nádorová onemocnění.
Obézní lidé mají kromě zdravotních problémů i problémy sociální a psychické (deprese, zakomplexovanost, snížená sebedůvěra…). Nadměrná tělesná hmotnost je druhou nejčastější příčinou předčasného úmrtí. Nejčastější příčinou nadváhy je narušená rovnováha mezi příjmem a výdejem energie.

Copyright © 2024 Správná žena Praha.   Nová česká moderní a alternativní encyklopedie Wikina.  

[CNW:Counter]